9999 1231 slider123 777 itc carpets halı 666 toplan 444 inanlar1 555 carpet08 carpet04 carpet10 hotel21 hotel23 hotel29 hotel45 trans05 work01 cami cami2 work02
Sık Sorulan Sorular


HALI İLE İLGİLİ SORULARINIZA UZMANINDAN CEVAPLAR

 

Çocuk odası için nasıl bir halı almalıyız ?

 

Merhaba, bebeğimizin oyun odası için halıfleks kaplamayı düşünüyoruz. Ürün nasıl olmalı.aha önceki araştırmalarımda %100 antibakteriyel özelliği olan bir halı bulunmadığı, mutlaka bir şekilde halıların bakteri üretebileceği ( yanlış yada yetersiz temizleme, doku,tüy uzunluğu ..vs) bilgisine ulaştım. Bebeğimiz için önerebileceğiniz halıfleks döşemesi ne olabilir. bu özelliğe sahip ürünlerde fiyatlar ve irtibat bilgileri hakkında cevap verebilirseniz memnun olurum. şimdiden teşekkürler.

 


Sizinde bildiğiniz üzere yaşadığımız, nefes aldığımız atmosferde binlerce toz partikülleri ve bu toz partikülleri içerisinde de bakteri, küf sporları vb. Sağlığa zararlı unsurlar bulunmaktadır. İçinde yaşamakta olduğumuz ortamı tamamen hijyenik hale getirmeden, antibakteriyellikten, bir başka ifade ile % 100 steril bir ortam yaratmadan % 100 antibakteriyellikten söz etmenin mümkün olmayacağı bir gerçektir.

Ne halılarımız, ne parkelerimiz ne de diğer eşyalarımızın kendi kendilerine bakteri üretmediklerini dikkate aldığımızda hijyenik bir ortam yaratılması için en önemli unsurun düzenli olarak temizlik yapılması olduğu unutulmamalıdır.

Sonuç olarak düzenli temizlik yapılmadığı sürece ister parke olsun ister pvc ya da halı zeminimiz, bakterilerin üremesi / çoğalması için uygun ortamlar olacaklardır.

Günlük hayatta meydana gelen Su ve yağ bazlı leke ve kirlerin bakterilerin üremesi için uygun yerler olduğu göz önüne alındığında leke ve kir tutmama özellikleri olan elyaflardan yapılmış halıları tercih etmeniz halinde en sağlıklı seçimi yapmış olacağınız kanaatindeyiz. Diğer yandan hav bırakma, tozlanma, antistatiklik, lekelenme, kirlenme vb performansları da halı seçiminde dikkat edilmesi gereken diğer kritik noktalardır.

Söz konusu halıyı bebeğinizin odası için alacağınızı göz önünde bulundurduğumuzda leke ve kir direnci yüksek ve diğer kriterleri optimum ölçüde karşılayan elyaf "Polyamid 6.6'dan yapılmış Antron"dur. Antron elyafı ile imal edilmiş halıları farklı firmalardan temin etmeniz mümkündür. Bu konuda seçimi size bırakıyoruz.

Ümit ederim ki bu cevap sizin açınızdan tatmin edici olur.

 

 

 

Salonumda halı ne renk olmalı ?

Merhaba, 17 Şubat ta evleniyorum. Salonum oldukça geniş oturma grubum kahverengi, mobilyam koyu kahverengi, perdem krem tül ve hardal rengi yanda kalınları olacak rustik şeklinde. Yerleri klasik parke. Ama çok geniş salon. 3 adet 4 mt2'lik halı koymayı düşünüyorum. Renk konusunda bilgi verirseniz sevinirim. Yatak odam ise çok açık renk zebrano kaplama mobilyam. Perdesi ahşap stor yaptım. Halı için ne önerirsiniz? Sürem çok az kaldı yardımcı olursanız çok sevinirim.

Hülya


Merhaba Hülya hanım, 
Öncelikli olarak şimdiden sizleri tebrik ederim. Umarım ömür boyu mutlu ve sağlık dolu bir birliktelik yaşarsınız. 

Halı konusunda renk, desen ve doku konusunda kritik nokta sizin tercihleriniz olup, bu tercihlerde ön plana çıkan unsur kişiliğinizdir. Nasıl bir ortam ve görünüm elde etmeyi amaçladığınıza göre zıt ya da uyumlu, açık ya da koyu renk ve dokulu halı tercih edebilirsiniz. 

Bu tür tercihleriniz ve ön plana çıkartmak istediğiniz unsurları (odada bulunan her hangi bir obje yada halı vb.) belirterek renk uzmanımıza başvurmanız halinde size daha fazla faydalı olacağımız kanaatindeyim.


halı da seçimimiz ne olmalı ?

Merhabalar, mayıs ayında evleniyoruz. Mobilyalarımız venge, koltuk takımımızın kolları kahve deri, döşemesi bej rengi. Huzur veren aynı zamanda canlı olan bir salon istiyorum. Duvarlar mavi bej. Halı ve perdelerimizi henüz almadık seçim konusunda yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

 


Sorunuza gelince; halı konusunda renk, desen ve doku konusunda kritik nokta sizin tercihleriniz olup, bu tercihlerde ön plana çıkan unsur kişiliğinizdir. Zıt renkler tercih ederek hareketli ortamlar yaratabileceğiniz gibi uyumlu renkler tercih ederek bütünlüğü de ön plana çıkartabilirsiniz. 

Bu tür tercihlerinizi belirterek renk uzmanımıza başvurmanız halinde size daha fazla faydalı olacağımız kanaatindeyim.

 

 

Halımız Nasıl Olmalı ?

 

Merhaba, mayıs ayında evleniyoruz. Alt kısmı krem üzeri yeşil, kendinden çizgili koltuk takımı aldık. Eşyalar kiraz ve krem renklerinde. Oda şampanya rengi. Acaba halımız nasıl olmalı? Oda oldukça geniş ve halı ön planda olacak. Şimdiden teşekkürler.


Koltuklarınız ve kiraz rengi mobilyalarınız ile bütünlük sağlaması açısından bana göre açık yeşil zemin üzerine bordo veya mor gibi aile renklerinden desenleri olan tercih edebilirsiniz. Ya da Turkuaz rengi bir halı da salonunuzda canlılık yaratır ve halınızı ön plana çıkartır. 

Ancak bu konuda kesin kararı vermeden önce bir de renk uzmanımıza da danışmanızı öneririm.

Magaza zeminimizde nasıl bir halı tercih edelim.

Mağazamızın zemininde halı kullanmayı düşünmekteyiz. Önerecek olduğunuzbir halı çeşidi var mı? Bu konuda yardımcı olabilirseniz seviniriz .


İşyerinde Dayanıklı Halı Hangisidir?


Mağazanızın yoğun yaya trafiğine maruz kalacağını göz önünde bulundurduğumuzda seçecek olduğunuz halının "Yıpranmaya karşı dayanıklı, esnek, leke ve kirleri gizleyebilen bir yapıda olması" gerekmektedir. Duvardan duvara veya parça halı mı tercih ettiğiniz belirtmemişsiniz. 
Kontrat halılarını tercih etmenizi öneririm. Özellikle leke tutmazlık ve esneklik kriterlerini de göz önüne aldığımız da polyamid elyafından yapılmış kontrat halılarının mağaza gibi ticari alanlar için çok uygun olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Dayanıklılığın ön planda olduğu, performans ve bakım ihtiyaçları yoğun kullanıma (high traffic) uygun biçimde tasarlanmış olan ve leke dayanımları en üst seviyelerde bulunan konrtat halılarında alev almazlık ve antistatik özellikler gibi bazı ekstra avantajları da bulunmaktadır. Renk ve doku konusunda ise yoğun trafiğe maruz kalacak mekanlarda orta koyulukta, olabildiğince çok renkli ve düzensiz desenlere sahip halılardan leke, kir saklama konusunda daha fazla verim alındığından Halı markası olarak bir çok farklı firmaya ait halıları tercih edebilirsiniz. Bu konuda tercihi size bırakıyorum.

  • ITC
  • Carus
  • İncati
  • Domo
  • Flotex
  • Angora
  • İdeal