9999 1231 slider123 777 itc carpets halı 666 toplan 444 inanlar1 555 carpet08 carpet04 carpet10 hotel21 hotel23 hotel29 hotel45 trans05 work01 cami cami2 work02
Neden Yün Halı ?

Niçin Yün Halı ?

Bütün halılar ilk döşendikleri anda güzel ve yeni görünürler, ancak birkaç yıl sonra  dokuma yün halı ile diğer sentetik halılar arasındaki fark ortaya çıkar. İdeal bir halının en önemli göstergesi , ileriki yıllarda bile ilk döşendiği günkü orjinal görünümünü ve özelliklerini koruyabilmesidir. Yüksek teknoloji ürünü olan ve günümüzde de geliştirilmekte olan sentetik elyaflardaki çeşitliliğe rağmen, yün elyafının bir benzeri hala yoktur. Sahip olduğu sayısız avantajlarından dolayı “ YÜN HALI “ , gerçek kaliteyi arayanların vazgeçilmez seçimidir.

Yün Halı'nın Üstünlükleri

Sağlıklıdır Yün halı bulunduğu mekânlarda; eğer ortamdaki nem oranı yüksek ise, fazla nemi emer. Eğer nem oranı düşük ise emdiği ve hapsettiği nemi ortama geri salar. Böylece gerek ısı, gerekse nem açısından dengeli ve sağlıklı bir ortam sağlar. 

Yanmaya karşı dirençlidir - Yün halı çok zor tutuşur. Alev kaynağı yok olduğunda, kendi kendisini söndürebilme özelliğine sahip tek elyaftır . Yanan sigara izmariti, kibrit v.b. malzemeler yün halıda sönerler ve genellikle iz bırakmazlar. Diğer elyaf türlerinden üretilmiş halılar, bu tür yanıklarda çukurlaşır ve delinirler. Yün halıda bu belli belirsizdir. Bu özelliği ile çoğu mekânlar için aranan  ALEV ALMAZLIK  kriterlerini fazlasıyla yerine getirir. 

AntistatiktirYün doğal yapısından dolayı antistatiktir.Statik elektriğin bazı bünyelerde oluşturduğu nedensiz stres,başağrısı v.b.sorunların giderilmesinde yardımcı olur. Statik elektriğe duyarlı bazı hassas elektronik ürünlerin korunmasını sağlar. Havada uçuşan toz,polen kıl v.b.kirletici unsurların halı yüzeyinde serbest kalmasına neden olur. Bunların halı ipliklerine mıknatıs gibi çekilerek yapışmasını önler. Böylelikle bu tür kirletici unsurların vakumlu süpürgelerle kolaylıkla emilmesini sağlayarak, halının kirlenmesini oldukça geciktirir.

Yalıtkandır - Kendisine özgü özel yapısından dolayı ses ve ısı bakımından oldukça iyi bir yalıtkan malzemedir. Sessiz , sakin ortam sağladığı gibi ; sadece kendisinin sahip olduğu özelliklerden dolayı yaz – kış ( tüm mevsimlerde ) ısıyı belli bir seviyede tutabilmektedir. 

Estetiktir - Yün elyafının renk tutma özelliği mükemmeldir. Boyandığında oldukça canlı renklere sahip bir ürün haline gelmektedir. Bu canlılık uzun yıllar sürmekte ve halıya estetik bir görünüm sağlamaktadır.

Konforludur - Yün, yüksek esneme ve dik durabilme özelliğine sahiptir. Bu özelliği ile halının ömrünü uzattığı ve dayanma süresini arttırdığı gibi rahatlık ve konforluk sağlar. 

Temizdir - Toz , kir ve lekelere karşı dirençlidir. Uygun yöntemlerle temizlik ve bakımı yapıldığında , yıllarca ilk günkü görünümünü korur.Yıllar sonra bile hala yeniymiş izlenimini bırakır. 

Neden Yeni Zelanda Yünü ?

“WOOLS OF NEW ZELLAND “ ibaresi, en son tarımsal üretim teknolojileri ile işlenen, doğanın sunabileceği en yüksek kaliteli ürünün......YENİ ZELLANDA YÜN' ünün markasıdır. Bu markanın yer aldığı halılar; elyaf bileşimi, sağlamlık, renk tutuculuk, yeni görünümünü yıllarca koruyabilme ve diğer ayırt edici özellikleri bakımından test edilip onaylandığının garantisini taşımaktadır.

  • ITC
  • Carus
  • İncati
  • Domo
  • Flotex
  • Angora
  • İdeal